2. sep
Sreda
10:00
Križevniška 1
Alenka Gerlovič
Lutkovna predstava
v okviru Festivala strpnosti. Število mest je omejeno, zato prosimo za predhodne rezervacije po elektronski pošti: info@mini-teater.si.
2. sep
Sreda
11:00
Križevniška 1
Konec II. svetovne voje
Pogovor
Pogovor vodita dr. Jože Pirjevec in dr. Blaž Vurnik ki bo pogovor sklenil s predstavitvijo stripa Spomini in sanje Kristine B. Ljubljana 1941–1945
5. sep
Sobota
11:00
Križevniška 1
Po bratih Grimm: Vesselin Boidev
Lutkovna predstava
6. sep
Nedelja
10:00
Križevniška 1
Evropski dan judovske kulture 2015 "Mostovi"
Ko je bilo vse zeleno
Lutkovna predstava
Lutkovna predstava brez besed o človeštvu, naravi in pohlepu je bila nagrajena na več mednarodnih festivalih. V izvedbi The Key Theatre iz Tel Aviva (Izrael) si jo bomo ogledali ob zaključku Mini poletja.
6. sep
Nedelja
12:00
JKC - Mini teater
EVROPSKI DAN JUDOVSKE KULTURE 2015 "MOSTOVI"
Predaja faksimila zbirke
Prireditve - drugo
Slovesnost s kulturnim programom ob uradni ustanovitvi Knjižnice JKC
6. sep
Nedelja
12:30
Križevniška 1
EVROPSKI DAN JUDOVSKE KULTURE 2015 "MOSTOVI"
Odprtje razstave slovenskih judaik
Muzejska razstava
Razstava s predstavitvijo slik Antona Karingerja (Ljubljanski Jud Lazar Pollak, 1861) in Barda Iucundusa (Rabin)
12. sep
Sobota
20:00
Križevniška 1
Knut Hamsun
Drama
Po izjemno uspešnem zaključku sezone, ponovno na sporedu ob začetku nove sezone. Glad z Markom Mandićem, Nino Rakovec, Branetom Grubarjem, Tadejem Piškom, Nino Valič in Marušo Majer.
13. sep
Nedelja
17:00
Grajska dvorana Mini teatra
Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
Pred gostovanjem v Bugojnu in Mostarju bodo miške tudi tokrat z veseljem pomagale peku Mišmašu, da bo hitro in vestno opravil svoje delo.
13. sep
Nedelja
20:00
Križevniška 1
Knut Hamsun
Drama
Glad v režiji Janeza Pipana, z izvrstnim igralskim ansamblom.
19. sep
Sobota
11:00
Križevniška 1
Po angleški ljudski pravljici: Pavel Polak
Lutkovna predstava
Zgodba o treh prašičkih in požrešnem volku, o strahu in modrih odločitvah, o lenobi in vztrajnosti ter o zmagi dobrega nad zlim.
20. sep
Nedelja
17:00
Grajska dvorana Mini teatra
Alenka Gerlovič
Lutkovna predstava
Jurček mora premagati razbojnike, ki so mu odpeljali starše. In jih tudi bo, saj mu pomagata Pavliha, Mica in njuni prijatelji.
22. sep
Torek
10:00
Križevniška 1
Jacob & Wilhelm Grimm
Lutkovna predstava
razprodano
23. sep
Sreda
10:00
Križevniška 1
Dóra Gimesi
Lutkovna predstava
razprodana
25. sep
Petek
20:00
Križevniška 1
Pascal Rambert
Drama
26. sep
Sobota
11:00
Križevniška 1
Po motivih Oliverja Jeffersa
Lutkovna predstava
27. sep
Nedelja
17:00
Ljubljanski grad
Po bratih Grimm: Vesselin Boidev
Lutkovna predstava
29. sep
Torek
20:00
Križevniška 1
Alen Prošić
Gledališče - drugo
Uspešna predstava mladih ustvarjalcev ponovno na sporedu!

Nakup vstopnic za predstave na Križevniški 1 ali na Ljubljanskem gradu je mogoč na spletni strani www.mojekarte.si (v mesečnem sporedu vas bo do mesta spletnega nakupa povezal klik na voziček), v Mini teatru na Križevniški 1 (vsak delavnik med 10. in 15. uro),  na Petrolovih črpalkah in na informacijski točki Ljubljanskega gradu.

Kje nas najdete

Mini teater na gostovanju

4. sep
Petek
19:30
Mestno gledališče
Drama
premiera
5. sep
Sobota
19:30
Mestno gledališče
Knut Hamsun
Drama
5. sep
Sobota
17:00
Kavarna Union
Jacob in Wilhelm Grimm
Lutkovna predstava
9. sep
Sreda
20:00
Hrvaško narodno gledališče
Drama
Predstava je nastala v okviru mednarodnega projekta Ecole des Maître
10. sep
Četrtek
20:00
Stara mestna elektrarna
Drama
Predstava je nastala v okviru mednarodnega projekta Ecole des Maître in PNA IV.
13. sep
Nedelja
20:00
Teatro di Roma
Drama
Predstava je nastala v okviru mednarodnega projekta Ecole des Maître in PNA IV.
17. sep
Četrtek
11:00
KCS , Mala dvorana
Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
Udeležba na VIII. bugojnskem lutkovnem bienalu.
19. sep
Sobota
11:00
Pozorište lutaka
Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
24. sep
Četrtek
17:00
Kulturni dom
Ulrich Hub
Predstava za otroke
27. sep
Nedelja
15:00
Švandovo divadlo
Po angleški pravljici: Marek Bečka
Lutkovna predstava
gostovanje na festivalu lutkovnega gledališča Bouchty a lutky
30. sep
Sreda
19:30
Kulturni dom
Pascal Rambert
Drama
17. okt
Sobota
20:00
TAGV - Teatro Académico de Gil Vicente, Colectivo 84
Drama
Predstava je nastala v okviru Ecole des Maître in PNA IV.
20. okt
Torek
20:00
Centre de Recherche et d’Expérimentation en Pédagogie Artistique
Drama
Predstava je nastala v okviru Ecole des Maître in PNA IV.