Sledite nam

Sledite nam na facebooku Sledite nam na twitterju

Želite biti obveščeni o programu in novostih?

Vnesite svoj e-poštni naslov:

Obstoječi uporabniki: prijava

Mini teater in Judovski kulturni center

Mednarodni Festival Hiša strpnosti 2017

Častni pokrovitelj: predsednik RS Borut Pahor
Direktor: Robert Waltl
Umetniški vodja: dr. Frank Stern
Posebna zahvala: Denise Benmosche, Mirko Ilić, Branko Lustig


 

Filmski festival, razstave in izobraževalna jutra

Nedelja, 26. 3. 2017

MINI TEATER

18.00 Odprtje fotografske razstave Arthurja Rothsteina Obtičali v Šanghaju

19.00 Odprtje festivala Hiša strpnosti in projekcija filma V prejšnjem življenju, Avi Nesher, Izrael, 2016, 109'

 

Ponedeljek, 27. 3. 2017

MINI TEATER

10.00 Izobraževalno jutro
Strah, Dejan Babošek, Slovenija, 2016, 30'
Simboli sovraštva, predavanje Mirka Ilića (ZDA)

TRG FRANCOSKE REVOLUCIJE

12.00 Odprtje razstave plakatov svetovno znanih oblikovalcev na temo strpnosti
Avtor razstave: Mirko Ilić; razstavo bodo odprli Boštjan Botas Kenda, dekan ALUO, dr. Kaja Širok, direktorica MNZS, Mateja Demšič, načelnica oddelka za kulturo MOL in avtor razstave Mirko Ilić.

MINI TEATER

13.00 Izobraževalno jutro
Sonita, Rokhsareh Ghaem Maghami, Nemčija, Švica, Iran, 2015, 90'
Predavanje o filmu Sonita: dr. Frank Stern (Avstrija)

17.00 Titova očala, Regina Schilling, Nemčija, 2014, 90'

19.00 Čudeži, Avi Nesher, Izrael, 2014, 112'

21.00 Na koncu sveta zavij levo, Avi Nesher, Izrael, 2014, 112'

 

Torek, 28. 3. 2017

MINI TEATER

10.00 Izobraževalno jutro
Judovsko dekle v Šanghaju, animirani film, Wang Genfa, Kitajska, 2010, 80'
Obtičali v Šanghaju, predavanje Annie Segan o nastanku in pripravi razstave Obtičali v Šanghaju in vodstvo po razstavi

13.00 Okvir za prepoznavanje grozodejstev – priročnik za preprečevanje, predstavitev priročnika, Blanka Jamnišek z gosti, Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije

17.00 Ženitni posrednik, Avi Nesher, Izrael, 2010, 112'

19.00 Pravičniki, Michael Szczerbic, Poljska/Poland, 2015, 95'

21.00 Odprto morje, Gianfranco Rosi, Italija, 2016, 114'

 

Sreda, 29. 3. 2017

MINI TEATER

10.00 Izobraževalno jutro
Enkrat v življenju, Marie-Castille Mention-Schaar, Francija, 2014, 105'
Pogovor s preživelim v holokavstu: Branko Lustig (Hrvaška)

LJUBLJANSKI GRAD

19.00 Pisma iz Bagdada, Sabine Krayenbühl, Zeva Oelbaum, ZDA, Velika Britanija, Francija, 95'

21.00 Koncert sefardske glasbe: Duo Alma, Sivan Goldman in Ronen Nissan (Izrael)

 

Četrtek, 30. 3. 2017

MINI TEATER

10.00 Izobraževalno jutro
Strah ostane, Dušan Moravec, Slovenija, 2015, 50'
Pričevanje preživelih, pogovor s preživelimi v taboriščih, vodi Saša Petejan (Slovenija)

17.00 Moj dom, Igal Hecht, Izrael, 2016, 52'
Puščavski otroci, Michael Pfeifenberger, Avstrija, 2016, 70'
Pogovor z režiserjem Michaelom Pfeifenbergerjem (Avstrija)

21.00 Posvečeno življenju, Jean –Jacques Zilbermann, Francija, 2014, 104'

 

Petek, 31. 3. 2017

MINI TEATER

10.00 Izobraževalno jutro
Gledališka predstava: Judovski pes (režija: Yonathan Esterkin, nastopa: Miha Rodman; Mini teater in Prešernovo gledališče Kranj 2017, 85')
Vladekova pot v neznano, pogovor z avtorjem knjige Bojanom Zadravcem (Slovenija)

17.00 Zasanjana, Ruth Beckermann, Avstrija, 2016, 89'

19.00 Poročna lutka, Nitzan Gilady, Izrael, 2015, 82'

21.00 90 minutna vojna, Eyal Halfon, Izrael, Nemčija, Portugalska, 2016, 90'

 

Sobota, 1. 4. 2017

MINI TEATER

17.00 Polnočni orkester, Jerome Cohen-Olivar, Maroko, 2016, 102'

19.00 Visoka pesem, Eva Neymann, Ukrajina, 2015, 75'

20.30 Zaključek festivala s koncertom skupine Kontra Kvartet (judovska tradicionalna glasba – klezmer)

 

Vsi filmi bodo opremljeni s slovenskimi in z angleškimi podnapisi.

 

Del programa bo letos predstavljen tudi v Mariboru, partnerji projekta so: GT22, Ustanova Fundacija Sonda in Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor


 

Informacije o festivalu

Direktor festivala: ROBERT WALTL
Umetniški vodja: DR. FRANK STERN
Finance in marketing: DEJAN TEŠOVIĆ
Koordinatorica: NASTJA KOTNIK MINIK
Organizatorica: BRANKA NIKL KLAMPFER
Oblikovanje logotipa in materialov: Studio MIRKO ILIĆ
Tehnično vodstvo: MATEJ PRIMC, TILEN VIPOTNIK


Podpora in sponzorji: Denise Benmosche, Italijanski inštitut za kulturo v Ljubljani (Istituto Italiano di Cultura Lubiana), Eles d.o.o., Mirko Ilić Corporation, TAM TAM, Piksel, Europlakat, KPL, Display d. o. o., Kinodvor, Antiq Palace, Hoteli Union, Argo, Huliot d. o. o., Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije, Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije, Mestna občina Ljubljana, Avstrijski kulturni forum Ljubljana (Österreichisches Kulturforum Laibach), Veleposlaništvo Izraela na Dunaju, veleposlaništva v Ljubljani: ZDA, Nemčija, Švica

Medijski pokrovitelj: Radio Študent


Do začetka festivala si pridržujemo pravico do spremembe programa. Vsi dogodki v okviru festivala Hiša strpnosti v Ljubljani so brezplačni; vstopnice lahko prevzamete pri blagajni Mini teatra na Križevniški 1 od 20. marca 2017 do zapolnitve mest.


 
FILMSKI FESTIVAL, RAZSTAVE IN IZOBRAŽEVALNA JUTRA
FILM FESTIVAL, EXHIBITIONS, AND EDUCATIONAL MORNINGS
 
 
Nedelja/Sunday, 26. 3. 2017
 
MINI TEATER 
18.00 Otvoritev razstave Šanghajski geto
Opening of the exhibition Shanghai Ghetto
19.00 Otvoritev festivala Hiša strpnosti in projekcija filma
Opening of the festival House of Tolerance and film projection
V prejšnjem življenju/PAST LIFE, Avi Nasher, Izrael/Israel, 2016, 109'
 
 
Ponedeljek/Monday, 27. 3. 2017
 
MINI TEATER 
10.00 IZOBRAŽEVALNO JUTRO/EDUCATIONAL MORNING
Strah/FEAR, Dejan Babošek, Slovenija/Slovenia, 2016, 30'
SIMBOLI SOVRAŠTVA, predavanje Mirka Ilića (ZDA)
SYMBOLS OF HATRED, a lecture by Mirko Ilić (USA)
 
TRG FRANCOSKE REVOLUCIJE
12.00 Otvoritev razstave plakatov svetovnih oblikovalcev na temo strpnosti
Opening of the exhibition of tolerance themed posters by renowned designers
MINI TEATER
13.00 ŠANGHAJSKI GETO/SHANGHAI GHETTO
Predavanje Annie Segan o nastanku in pripravi razstave Šanghajski geto in vodstvo po razstavi
A lecture by Annie Segan about the making of the exhibition Shanghai Ghetto and a guided tour of the exhibition
17.00 Titova očala/TITOS GLASSES, Regina Schilling, Nemčija/Germany, 2014, 90'
19.00 Čudeži/THE WONDERS, Avi Nasher, Izrael/Israel, 2014, 112'
21.00 Na koncu sveta zavij levo/TURN LEFT AT THE END OF THE WORLD, Avi Nasher, Izrael/Israel, 2014, 112'
 
 
Torek/Tuesday, 28. 3. 2017
 
MINI TEATER
10.00 IZOBRAŽEVALNO JUTRO/EDUCATIONAL MORNING
Sonita/SONITA, Rokhsareh Ghaem Maghami, Nemčija/Germany, Švica/Switzerland, Iran/Iran, 2015, 90'
Predavanje o filmu Sonita: dr. FRANK STERN (Avstrija)
Lecture about the film Sonita: Dr. FRANK STERN (Austria)
13.00 Okvir za prepoznavanje grozodejstev, predavanje Blanke Jamnišek z gosti,
Ministrstvo za zunanje zadeve
Frame for Recognising Atrocities, a lecture by Blanka Jamnišek with guests,
Ministry of Foreign Affairs
17.00 Ženitni posrednik/THE MATCHMAKER, Avi Nasher, Izrael/Israel, 2010, 112'
19.00 Pravičniki/THE RIGHTEOUS, Michael Szczerbic, Poljska/Poland, 2015, 95'
21.00 Odprto morje/FIRE AT SEA, Gianfranco Rosi, Italija/Italy, 2016, 114'
 
 
Sreda/Wednesday, 29. 3. 2017
 
MINI TEATER 
10.00 IZOBRAŽEVALNO JUTRO/EDUCATIONAL MORNING
Enkrat v življenju/ONCE IN A LIFETIME, Marie-Castille Mention-Schaar, Francija/France, 2014, 105'
Pogovor s preživelim v holokavstu: BRANKO LUSTIG (Hrvaška)
A talk with a holocaust survivor: BRANKO LUSTIG (Croatia)
 
LJUBLJANSKI GRAD/LJUBLJANA CASTLE
19.00 Pisma iz Bagdada/LETTERS FROM BAGDAD, Sabine Krayenbühl, Zeva Oelbaum, ZDA/USA, Velika Britanija/Great Britain, Francija/France, 95'
21.00 KONCERT: Duo Alma, Sivan Goldman in  Ronen Nissan (Izrael)
CONCERT: Duo Alma, Sivan Goldman and Ronen Nissan (Israel)
 
 
Četrtek/Thursday, 30. 3. 2017
 
MINI TEATER
10.00 IZOBRAŽEVALNO JUTRO/EDUCATIONAL MORNING
Strah ostane/FEAR REMAINS, Dušan Moravec, Slovenija/Slovenia, 2015, 50'
PRIČEVANJE PREŽIVELIH, pogovor s preživelimi v taboriščih
vodi Saša Petejan (Slovenija)
Survivor Testimonies, a talk with concentration camp survivors
hosted by Saša Petejan (Slovenia)
17.00 Moj dom/MY HOME, Igal Hecht, Izrael/Israel, 2016, 52'
Puščavski otroci/DESERT KIDS, Michael Pfeifenberger, Avstrija/Austria, 2016, 70'
Pogovor z režiserjem  MICHAELOM PFEIFENBERGERJEM (Avstrija)
A talk with the director MICHAEL PFEIFENBERGER (Austria)
21.00 Posvečeno življenju/A LA VIE, Jean –Jacques Zilbermann, Francija/France, 2014, 104'
 
 
Petek/Friday, 31. 3. 2017
 
MINI TEATER
10.00 IZOBRAŽEVALNO JUTRO/EDUCATIONAL MORNING 
Gledališka predstava: Judovski pes (režija: Yonathan Esterkin, nastopa: Miha Rodman; Mini teater 2017, 85')
Theatre performance: JEWISH DOG (directed by: Yonathan Esterkin, performed by: Miha Rodman; Mini teater, 2017, 85')
VLADEKOVA POT V NEZNANO, pogovor z avtorjem knjige Bojanom Zdravcem (Slovenija)
VLADEK'S PATH TO THE UNKNOWN, a talk with the author of the book Bojan Zdravec (Slovenia)
17.00 Zasanjana/THE DREAMED ONES, Ruth Beckermann, Avstrija/Austria, 2016, 89'
19.00 Poročna lutka/WEDDING DOLL, Nitzan Gilady, Izrael/Israel, 2015, 82'
21.00 90 minutna vojna/90 MINUTE WAR, Eyal Halfon, Izrael/Israel, Nemčija/Germany, Portugalska/Portugal, 2016, 90'
 
 
Sobota/Saturday, 1. 4. 2017
 
MINI TEATER 
10.00 Judovsko dekle v Šanghaju/JEWISH GIRL IN SHANGHAI, animirani film/animated film, Wang Genfa, Kitajska/China, 2010, 80'
17.00 Polnočni orkester/THE MIDNIGHT ORCHESTRA, Jerome Cohen-Olivar, Maroko/Morocco, 2016, 102'
19.00 Visoka pesem/SONG OF SONGS, Eva Neymann, Ukrajina/Ukraine, 2015, 75'
20.30 Zaključek festivala s koncertom skupine Kontra-Kvartet (judovska tradicionalna glasba – Klezmer)
Closing of the festival with the concert of the group Kontra-Kvartet (Jewish traditional music – Klezmer)
 
 
INFORMACIJE O FESTIVALU/Information about the festival
FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI/Festival House of tolerance
 
Direktor festivala/Director of the festival: ROBERT WALTL
Umetniški vodja/Artistic director: DR. FRANK STERN
Finance in marketing/Finance and marketing: DEJAN TEŠOVIĆ
Koordinatorica/Coordinator: NASTJA KOTNIK MINIK
Organizatorica/Organiser: BRANKA NIKL KLAMPFER
Stiki z javnostmi/Public relations: TAJA KAKER
 
Oblikovanje logotipa in materialov/Design of logotype and materials: Studio MIRKO ILIĆ 
Tehnično vodstvo/Technicians: MATEJ PRIMC, TILEN VIPOTNIK