22. mar
Sreda
09:00
Križevniška 1
Vstopnice za Festival Hiša strpnosti
Festival
Brezplačne vstopnice za vse dogodke Festivala Hiša strpnosti lahko prevzamete v Mini teatru na Križevniški 1, vsak dan med 9. in 16. uro, do zapolnitve mest.
26. mar
Nedelja
18:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Fotografska razstava
Odprtje fotografske razstave Arthurja Rothsteina Obtičali v Šanghaju, ki bo odprta do 15. aprila 2017.
26. mar
Nedelja
19:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Odprtje festivala in projekcija filma režiserja Avija Nesherja. Izrael,109 min.
27. mar
Pon.
10:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Festival
Izobraževalno jutro s projekcijo filma Dejana Baboška, Slovenija, 30 min in predavanje Mirka Ilića
27. mar
Pon.
12:00
Trg francoske revolucije
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Likovna razstava
Odprtje razstave plakatov svetovno znanih oblikovalcev na temo strpnosti, Avtor razstave: Mirko Ilić
27. mar
Pon.
13:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Festival
Izobraževalno jutro: predvajanje filma Rokhsareha Ghaema Maghamija (Nemčija, Švica, Iran, 90 min) in pogovor o filmu s Frankom Sternom.
27. mar
Pon.
17:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Regine Schilling, Nemčija, 90 min
27. mar
Pon.
19:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Avija Nesherja, Izrael, 112 min
27. mar
Pon.
21:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Avija Nesherja, Izrael, 112 min
28. mar
Torek
10:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Izobraževalno jutro: predvajanje animiranega filma Wang Genfa, Kitajska, 80 min
28. mar
Torek
11:30
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Predavanje
IZOBRAŽEVALNO JUTRO: Predavanje Anie Segan o nastanku razstave Obtičali v Šanghaju, 1946: Življenje Judovskih beguncev skozi objektiv Arthurja Rothsteina
28. mar
Torek
13:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Predavanje
Predstavitev priročnika za preprečevanje grozodejstev, Blanka Jamnišek z gosti, Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije
28. mar
Torek
17:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Film Avija Nesherja, Izrael, 112 min
28. mar
Torek
19:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Michaela Szczerbica, Poljska, 95 min
28. mar
Torek
21:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL STRPNOSTI
Kino
film Gianfranca Rosija, Italija, 114 min
29. mar
Sreda
10:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL STRPNOSTI
Kino
Izobraževalno jutro: film Marie-Castille Mention-Schaar, Francija, 105 min, in pogovor o holokavstu z dr. Frankom Sternom in Brankom Lustigom.
29. mar
Sreda
19:00
Hribarjeva dvorana
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Sabine Krayenbűhl in Zeve Oelbaum, ZDA, Velika Britanija, Francija, 95 min
29. mar
Sreda
21:00
Hribarjeva dvorana
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Klasična glasba
Koncert sefardske glasbe, ene najbolj znanih izraelskih pevk Sivan Goldman in vsestranskega glasbenika Ronena Nissana iz Dunaja.
30. mar
Četrtek
10:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Izobraževalno jutro: film Dušana Moravca, Slovenija, 50 min in pogovor s preživelimi v taboriščih. Vodi Saša Petejan.
30. mar
Četrtek
17:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Filma Igala Hechta (Israel, 52min) in Michaela Pfeifenbergerja (Avstrija 70min). Po projekcijah je pogovor z režiserjem Michaelom Pfeifenbergerjem.
30. mar
Četrtek
21:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Jeana-Jacquesa Zilbermanna, Francija, 104 min
31. mar
Petek
10:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Drama
Izobraževalno jutro: predstava v izvedbi Mihe Rodmana, po predstavi pogovor Roberta Waltla z Bojanom Zadravcem, avtorjem knjige Vladekova pot v neznano.
31. mar
Petek
17:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Ruth Beckermann, Avstrija, 89 min
31. mar
Petek
19:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Nitzana Giladya, Izrael, 82 min
31. mar
Petek
21:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Eyala Halfona, Izrael, Nemčija, Portugalska, 90 min. Po filmu pogovor z nogometaši NK Maribor: Marcos Tavares, Sintayehum Santi Sallalich in Marwan Kabha.
1. apr
Sobota
18:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
Film Jeroma Choen-Olivarja, Maroko, 102 min
1. apr
Sobota
19:00
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Kino
film Eve Neymann, Ukrajina, 75 min
1. apr
Sobota
20:30
Mini teater
MEDNARODNI FESTIVAL HIŠA STRPNOSTI
Etno glasba
Zaključek festivala s koncertom skupine Kontra-Kvartet (judovska tradicionalna glasba - Klezmer)
2. apr
Nedelja
17:00
Križevniška 1
Pernilla Stalfelt
Predstava za otroke
4. apr
Torek
18:00
Križevniška 1
Bojan Zadravec
Pogovor
predstavitev knjige Bojana Zadravca in pogovor z avtorjem
5. apr
Sreda
09:30
Križevniška 1
Dóra Gimesi
Lutkovna predstava
RAZPRODANO
6. apr
Četrtek
20:00
Križevniška 1
Več avtorjev
Drama
Nezaustavljivo in neulovljivo delo-v-nastajanju se ukvarja s tematiko migracij.
7. apr
Petek
20:00
Križevniška 1
Več avtorjev
Drama
Je danes, ko v živo spremljamo begunsko krizo, sploh mogoče delati predstavo o migracijah skozi perspektivo nas, »razvajenih« zahodnjakov?
8. apr
Sobota
10:00
Križevniška 1
Knjiga o džungli
Lutkovna predstava
gostovanje Lutkovne skupine SPD "Srce" iz Dobrle vasi
9. apr
Nedelja
17:00
Križevniška 1
Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
Lutkovna uspešnica Mini teatra o dobroti skromnega peka Mišmaša.
10. apr
Pon.
10:00
Križevniška 1
Frane Milčinski - Ježek
Lutkovna predstava
"Ah, štejem, zvezdice štejem, pa mi ena vedno manjka, zvezdica zaspanka."
10. apr
Pon.
20:00
Križevniška 1
Več avtorjev
Drama
Nezaustavljivo in neulovljivo delo-v-nastajanju.se ukvarja s tematiko migracij.
11. apr
Torek
20:00
Križevniška 1
Več avtorjev
Drama
Je danes, ko v živo spremljamo begunsko krizo, sploh mogoče delati predstavo o migracijah skozi perspektivo nas, »razvajenih« zahodnjakov.
12. apr
Sreda
19:00
Križevniška 1
Asher Kravitz
Drama
RAZPRODANO
13. apr
Četrtek
17:00
Križevniška 1
Pavol Dobšinsky
Lutkovna predstava
za abonma Dogodivščine v Mini teatru
Slovanska različica zgodbe o zlatolaski - zgodba o revni deklici, ki mora s svojim bratom zapustiti zlobno mačeho.
19. apr
Sreda
20:00
Križevniška 3
Po motivih Heinricha Bölla in Janisa Varufakisa
Drama
Presečišče globalne nemoči, kot jo opisuje Varufakis, in intimne nemoči propadlega klovna iz romana Heinricha Bölla.
21. apr
Petek
20:00
Križevniška 1
Asher Kravitz
Drama
Avtobiografija psa Kira iz judovsko-nemške družine, ki ga pot pelje po različnih prizoriščih druge svetovne vojne.
22. apr
Sobota
20:00
Križevniška 1
Sarah Kane
Skomine
Drama
gostovanje Reflektor teatra iz Beograda
23. apr
Nedelja
17:00
Križevniška 1
Lutkovna predstava
Znana zgodba o Rdeči kapici malo drugače. Predstava z lutkami in glasbo.
23. apr
Nedelja
20:00
Križevniška 3
Po motivih Heinricha Bölla in Janisa Varufakisa
Drama
Presečišče globalne nemoči, kot jo opisuje Varufakis, in intimne nemoči propadlega klovna iz romana Heinricha Bölla.
25. apr
Torek
20:00
Križevniška 1
Damir Avdić
Drama
Avdićev Mefisto ničesar ne poskuša, ampak neposredno in brezkompromisno vstopa v zgodbo življenja človeškega in božanskega duha protagonistov.
26. apr
Sreda
20:00
Križevniška 1
Damir Avdić
Drama
Mefisto se želi končno postaviti na svoje noge in zastaviti Bogu in človeku nekaj bistvenih vprašanj. Avtorski projekt, ki razpira relevantne teme, hkrati pa ohranja smisel za humor.

Nakup vstopnic za predstave na Križevniški 1 ali na Ljubljanskem gradu je mogoč na spletni strani www.mojekarte.si (v mesečnem sporedu vas bo do mesta spletnega nakupa povezal klik na voziček), v Mini teatru na Križevniški 1 (vsak delavnik med 10. in 15. uro),  na Petrolovih črpalkah in na informacijski točki Ljubljanskega gradu.

Kje nas najdete

Mini teater na gostovanju

31. mar
Petek
17:00
Prešernovo gledališče
Damir Avdić
Drama
Na festivalu Teden slovenske drame
1. apr
Sobota
10:30
Festival Velenje
Hans Christian Andersen
Predstava za otroke
3. apr
Pon.
09:30
Slovensko stalno gledališče
Svetlana Makarovič
Predstava za otroke
3. apr
Pon.
10:30
Slovensko stalno gledališče
Svetlana Makarovič
Predstava za otroke
4. apr
Torek
09:30
Slovensko stalno gledališče
Svetlana Makarovič
Predstava za otroke
4. apr
Torek
10:30
Slovensko stalno gledališče
Svetlana Makarovič
Predstava za otroke
6. apr
Četrtek
17:00
Po bratih Grimm: Vesselin Boidev
Lutkovna predstava
8. apr
Sobota
10:30
Slovensko narodno gledališče
Ulrich Hub
Predstava za otroke
8. apr
Sobota
12:30
Slovensko narodno gledališče
Ulrich Hub
Predstava za otroke
8. apr
Sobota
16:00
Slovensko narodno gledališče
Ulrich Hub
Predstava za otroke
25. apr
Torek
20:00
Prešernovo gledališče
Asher Kravitz
Drama